Okulumuza kayıt olacak öğrencilerin öncelikle 3308 sayılı kanun kapsamında bulunan meslek dallarından birinde çalışıyor olması gerekmekte ve çalıştığı işyerinin vergi dairesine ve bir mesleki teşekküle (Ticaret Odası,Sanayi Odası, Esnaf Odaları vb.) kayıtlı olmalıdır.Ayrıca işyeri sahibinin veya işyerindeki ustasının Usta Öğretici Belgesi olmalıdır.

   Bu şartları yerine getirerek kayıt yaptıran öğrenciler meslek dallarının süresine göre 2 – 3 yıl haftada bir gün okula gelirler. Lise mezunlarında bu süre yarıya iner. Okulumuzda eğitim sabah 08:10′da başlar ve akşam 16:35′ e kadar devam eder.

   Haftanın bir günü okula gelen öğrenciler okulda teorik eğitim alırlar.Diğer günlerde ise işyerlerine devam ederek pratik eğitim görürler.

   Öğrencilerin devamsızlık limiti dört gündür.herhangi bir dersten dört gün devamsızlık yapan öğrencinin devamsızlıktan kaydı silinir.Aynı şekilde öğrencilerin işyerlerine devam etme zorunluluğu da vardır. İşyeri devamsızlığında da kayıt silinir. Devamsızlıktan kaydı silinen öğrenciler 19 yaşından gün almamışlar kayıt dönemlerinde tekrar kayıt yaptırarak dönem tekrarı yaparak eğitimlerine devam edebilirler.

   Öğrenciler öğrenim süreleri boyunca devlet tarafından iş kazaları ve meslek hastalıklarına karşı sigortalanarak ilgili sağlık kuruluşlarında ücretsiz tedavi olabilrler. (Ödenen sigorta emekliliğe geçmez). sağlık kuruluşlarından yararlanabilmek için okuldan vizite kağıdı alarak sağlık karneleri ile sağlık kuruluşlarına gitmeleri gerekmektedir.

  Meslek dallarının süresine göre öğrenimini tamamlayan öğrencilerimiz mezun olduktan sonraki ilk sınav döneminde kalfalık sınavlarına katılmak zorundadır.Sınava katılmayan öğrencilerin kayıtları silinir. Sınavlarda başarılı olan öğrenciler Kalfalık Belgesi alarak Kalfa unvanı ile çalışmalarına devam ederler.

Öğrenci Kıyafetimiz; Erkek öğrenciler için Lacivert ceket, gri pantolon, açık mavi gömlek, okulun arma ve kravatı.Kız Öğrenciler için Lacivert ceket, açık pembe gömlek, gri etek, okulun arma ve kıravatı.